ZEMNÍ PRÁCE POŘEZ DŘEVA A DŘEVAŘSKÁ VÝROBA BETONÁŘSKÁ VÝROBA
 

Historie

Firma jako taková započala svou činnost v roce 1997, kdy se současný majitel rozhodl oživit skomírající kulturu Vsetínska organizováním kulturních a společenských akcích. V kulturním areálu v Liptále zavedl dnes již tradiční akci Valašský Bigbeat fest.Který si dal za cíl představit širší veřejnosti začínající kapely. Tyto měly možnost zahrát si na jednom podiu i se současnými hvězdami naší rockové scény, jako třeba Tublatanka, Citron, Turbo, Metalinda, No Name, ale hlavně Kabát.

V roce 2000 se pod tíhou okolností vrhla firma do další činnosti, Stavebnictví-zemní práce. Byl zakoupen stroj UNC 060 a firma se soustředila na subdodávky pro inženýrské sítě. Jak rostl objem prací, rostly požadavky klientů a bylo nutno doplňovat vybavení firmy o další Stroje a zařízení. Legislativa si vyžádala přechod z fyzické na právnickou osobu - EL TORO s.r.o. Zemní práce pro stavebnictví, průmysl i jednotlivé spotřebitele - to je EL TORO. Firma se začala zabývat některými odnožemi zemních prací více. Jedná se především o terénní úpravy, zahradní úpravy a zakládání trávníku v době příznivých klimatických podmínek.

V roce 2005 byl zakoupen půdní rekultivátor pro zakládání trávníků a navázána dobrá spolupráce s předními šlechtiteli travních osiv.

Firma EL TORO v roce 2006 pořizuje další zařízení na úklid sněhu, aby se tak zlepšily služby firmy v tomto specifickém sektoru zemních prací. Poprvé v roce 2006 společnost předává založenou travní plochu větší jak 1 Ha.

Na přelomu roku 2006 a 2007 v životě fy: EL TORO nastává velký zvrat. Po krátkých jednáních s původními majiteli Pily v Liptále se stroje i zařízení stěhují do vlastních prostor. EL TORO s.r.o. se usídluje v Liptále, kde přebírá ve zuboženém stavu halu, kancelářský domek, technologii na mytí nákladních vozů a několik menších skladovacích prostor. Tyto jsou od druhé poloviny roku 2007 opravovány, čistěny, rekonstruovány a měněny pro potřeby vlastního provozu.

Na jaře roku 2008 se inventář firmy rozrůstá o zemní stroj Hitachi EX 22 pásové otočné rýpadlo 2,5t. Stroj nachází uplatnění při dokončovacích i klasických zemních pracích. Vozový park se rozšířil o TATRU 815 sklápěč S2 s hydraulickou rukou do 5t. V září roku 2008 přibyl nový pomocník Terex 760 rýpadlo nakladač.

Palivové dřevo - produkt , který naše zákazníky zahřeje. Zajímavostí je
schopnost reagovat na přání zákazníků na naší provozovně
/množství,velikost,směsnost,doprava,balení a termín/,ale nabízíme tuto
možnost i u zákazníků.

Rozšíření činností o výrobu palivového dřeva v roce  2011 /měkké i tvrdé/
si vyžádalo změnu způsobu dopravy .

Kontejnerová doprava od roku 2012  .Pro naše zákazníky  tak přibyla
možnost operativně reagovat na jejich požadavky./přistavení kontejnerů dle
přání/.

EL TORO  se taktéž zabývá realizací gabionových konstrukcí a stěn.Tento
produkt je jednou z novinek naší stavební výroby.

 

El TORO.s.r.o | Liptál 523, Vsetín 756 31